piątek, 3 kwietnia 2015

Biblioteczka Karoliny


Dzisiaj przychodzę do was z kolejną książką mojej ulubionej pisarki. Kto zgadnie o kogo mi chodzi? Tak oczywiście o panią Katarzynę Michalak. Tym razem sięgnęłam po serię Sklepik z niespodzianką i dziś opowiem wam co nie co o pierwszej części ;) Od razu chciałabym was przeprosić za brak moich zdjęć. Ale książkę musiałam szybko oddać i nie zdążyłam ich zrobić. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie ;)


Książka opowiada o Bogusi. Która przypadkiem wpada na małe nadmorskie miasteczko Pogodna. Tam wypatrzyła mały sklepik na sprzedaż. I choć miała wrócić do Warszawy. Zostaje już w Pogodnej i tam otwiera sklepik z różnościami - aniołki, akwarelki, porcelanowe figurki zapełnią półki, a oprócz tego dla przyjaciół i gości na stolikach staną talerzyki z domowymi wypiekami i filiżanki z gorącą czekoladą - oto marzenia Bogusi. 
Najpierw poznaje Adelę energiczną panią radą a potem piękną i humorzastą tap madl - Konstancje, zagubioną panią weterynarz - Lidkę, dobrą duszę miasteczka - Stasię... Wkrótce tworzy się krąg kobiet, które smakując na pięterku sernik królewski i aromatyczny napój, dzielą się smutkami i radościami życia. Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść. Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy zwyczajne i niezwyczajne. Małe radości i smutki. I oczywiście dużo, dużo słodkości..
  

Książka mi się bardzo podobała, ale nie była idealna. Na początku akcja była dla mnie za słodka. Ale później autorka dała bohaterom popalić i od tego momentów zaczęła mnie bardziej wciągać. Po za tym koniec po prostu rozwala, więc uwaga moja rada jest taka od razu bierzcie wszystkie trzy części. Ja niestety nie miałam takiej możliwości i miałam tylko pierwszą i trzecią część. Całą serie czyta się strasznie szybko pochłonęłam ją chyba w dwa lub trzy dni. A i jest okraszona kilkoma przepisami na szczęście jest to powieść z kilkoma przepisami, a nie książka kucharska jak było z Przepisem na Szczęście. Więc można zyskać kilka fajnych przepisów na ciasta i gorącą czekoladę. Po wnikliwych rozmyślaniach myślę, że książkę oceniam na 9/10. Jest to na prawdę dobra powieść pani Michalak choć czytałam już troszkę lepsze ;) 

..........................................................

Na koniec chciałabym złożyć wam wszystkim życzenia na nadchodzące święta:
Zdrowych, pogodnych i zaczytanych Świat Wielkiej Nocy. Abyście się wszyscy cieszyli, że Chrystus zmartwychwstał i spędzili ten czas z rodziną ;) Tyle ode mnie. Żegnam się z wami i Do następnego ;)

5 komentarzy:

 1. Jakoś nie ciągnie mnie do tej książki, wydaję się być zbyt słodka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z całej serii najbardziej właśnie lubię Bogusię i drugi tom - Adelę ;) Michalak potrafi zaczarować, coś o tym wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie przeczytałabym tą serię, niestety - jak zawsze - nigdzie nie mogę jej znaleźć. :(
  Wprawdzie już po świętach, ale Tobie także życzę wszystkiego najlepszego! ^^
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Może się skuszę może nie :) czas pokaże :) te przepisy zachęcają tak samo jak i twoja pozytywna opinia :) pomyślę ! :)

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuje za wszystkie komentarze są dla mnie wielką motywacją :) ♥
♥ Nie bawię się w obserwacje za obserwacje jeśli spodoba ci się mój blog to zaobserwuj :) ♥
♥ Możesz zostawić linka do swojego bloga ♥