piątek, 2 stycznia 2015

Biblioteczka Karoliny :)


Dzisiaj przychodzę z recenzją książki, na którą już od dawna się czaiłam. Przyznam, że trochę do niej namówiła mnie moja siostra :) Jest to pierwsza część Darów Anioła czyli Miasto Kości - Cassandry Clare. Musze powiedzieć, że trochę sceptycznie podeszłam do tej książki, ponieważ nigdy nie lubiłam tematyki typu wampiry/wilkołaki, ale muszę stwierdzić, że czytając ją strona po stronie co raz bardziej byłam nią zachwycona. Teraz krótko o książce:


Szesnastoletnia Clary jest zwykłą nastolatką przynajmniej tak jej się wydaje. Do czasu kiedy w Pandemonium widzi Nocnych Łowców. Podczas jej nie obecności w domu dzieją się rzeczy, które na zawsze zmieniają jej życie.

Od autorki:

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela.


Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. 

Ukróciłam trochę opis, ponieważ myślę, że za dużo szczegółów zdradza a ja osobiście wolę dowiedzieć się więcej czytając książkę.


Musze powiedzieć, że książka jest świetna. Cały czas się coś dzieje. I autorka w jednym momencie rozwala nasze zaufanie do pewnej postaci. Mega zaskoczenie. A okładka według mnie jest bardzo ładna choć zdania są o niej podzielone. Oceńcie sami. Mnie książka wciągnęła i jestem obecnie już przy 3 tomie czyli Mieście Szkła :) Kocham już tą serię <3 I tu mam do was pytanie. Chcielibyście recenzje pozostałych tomów czy nie? Czekam na waszą odpowiedź w komentarzu ;) Miasto kości oceniam 9/10. Mam nadzieję, że recenzja się spodobała :) Do następnego :)

8 komentarzy:

 1. Już od dawna zabieram się za 'Dary Anioła', ale jakoś nigdy nie mam czasu. :(
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dary są świetne, trzeci tom najlepszy. Teaz czytam Miasto Upadłych Aniołów, akcja ani na chwilę nie spowalnia. To zaskoczenie, kiedy wydaje się, że już nic innego nie może się wydarzyć. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jest to mój ulubiony gatunek literatury, więc póki co raczej po tę książkę nie sięgnę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm... książka wydaję się być całkiem ciekawa :)

  kasia-kate1.blogspot.com

  roxannee-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam już tą książkę i mnie również bardzo wciągnęła ;)
  pusta-szklanka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam całą serię ,, Darów Anioła".Uważam, że jest ona po prostu rewelacyjna :) Polecam Ci również sięgnięcie w wolnej chwili po serie ,,Diabelskie Maszyny " również tej autorki.Myślę , że też Ci się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 7. hm, okładka ciekawa, tak powiem. czy pasuje do treści jeszcze nie wiem :) mam zamiar ją przeczytać w niedługim czasie
  co do recenzji mogłabyś dodać nieco więcej od siebie, nie tylko od autorki. Wiesz, zawsze to się miło czyta ;)
  Opowiastki Prawdziwe (klik)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kocham Dary Anioła ! Zachęcam cię do przeczytania DM i Kroniki.
  czytaniewekrwii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuje za wszystkie komentarze są dla mnie wielką motywacją :) ♥
♥ Nie bawię się w obserwacje za obserwacje jeśli spodoba ci się mój blog to zaobserwuj :) ♥
♥ Możesz zostawić linka do swojego bloga ♥